Uosio rąstai

Miškininkystės paslaugos

Uosiai – plačiai Lietuvoje paplitę lapuočiai, kurie auga natūraliai. Šie medžiai pasižymi tvirtumu ir mėgsta augti šviesiose vietose, jiems reikalingas drėgnas dirvožemis. Dėl šių priežasčių dažniau uosius galima pamatyti Vidurio Lietuvoje. Šį medį atpažinti padeda jam būdingi pailgi lapai. Nors priskaičiuojama daugiau nei 70 uosių rūšių, mūsų krašte paplitęs paprastasis uosis, o daugiau šių medžių auga šiauriniame pusrutulyje ir tropinėje bei subtropinėje klimato juostoje.

Uosio rąstai – paklausi ir mediena, kuri itin plačiai naudojama. Uosis vertinamas dėl savo kietumo, kuriuo lenkia net medžių karalių ąžuolą. Tai puiki žaliava įvairiems gaminiams, kuriems reikia atsparumo ir patvarumo. Tiesa, norint užauginti uosius teks daugiau dėmesio skirti miško valymo darbams – šiems medžiams kerotis reikia šviesos ir pakankamai vietos.

Uosio rąstai

Uosio medienos savybės

 

Visų pirma, uosio rąstai yra puikiai vertinami dėl medienos kietumo. Ši savybė užtikrina atsparumą įvairioms sąlygoms. Taip pat vertinga ir tai, kad ši mediena pasižymi elastingumo, o džiūdama mažai traukiasi. Daugelis puikiai vertina ir estetines uosio savybes – medienos spalva varijuoja nuo šviesios iki tamsios pilkšvos, gali būti ir šviesi su tamsiomis juostomis. Medienos tekstūra išraiškinga, matomi rašto lankai, tekstūrą galima dar labiau paryškinti taikant specialius apdirbimo metodus.

Dėl ypatingo kietumo uosio mediena yra sunkiau apdirbama, tačiau vertinant ilgaamžiškumą – verta stengtis. Nors medžiui bręstant, keičiasi uosio tankis, ši mediena pasižymi sunkumu ir yra atspari įvairiam biologiniam poveikiui. Vis dėlto uosiui būdingas mažas atsparumas vandeniui, todėl lauko apdailai jis naudojamas tik specialiai apdirbtas.

 

Kam naudojami uosio rąstai?

 

Uosio rąstai dažniausiai naudojami kaip žaliavinė mediena įvairiems gaminiams gaminti. Bene plačiausias medienos pritaikymas statybų sektoriuje: iš uosio medienos gaminami turėklai, laiptai, rėmai, grindų dangos, apdailos elementai. Dėl įspūdingos išvaizdos uosį mėgsta ir baldininkai. Dėl tvirtumo ir kietumo uosis dažnai naudojamas amatininkų, gaminami kotai, rankenos įrankiams, dėl lankstumo – puikiai pritaikomas sporto inventoriaus gamybai.

Prastesnės kokybės uosio rąstai gali būti panaudojami ir kaip statybinė žaliava įvairioms vidaus konstrukcijoms ar karkasams. Taip pat puikiai vertinamos ir uosinės malkos, kurios neužteršia kamino ir puikiai tinka namų šildymui – yra kaitrios, suteikia daug šilumos, gali puikiai degti net ir drėgnos.

 

Kokie privalumai renkantis mūsų produkciją?

 

UAB MIŠKINTA prekiauja įvairių rūšių medienos rąstais. Mūsų asortimente siūlomi ir aukštos kokybės uosio rąstai, kurių parametrus patvirtina ekspertai. Siūlome rinktis įvairių matmenų rąstus, o taip pat galime medieną supjauti pagal kliento pageidavimus ir poreikius.

Medienos prekyba yra viena svarbiausių mūsų veiklos sričių, todėl skiriame daug dėmesio, kad užtikrintume kokybišką, greitą ir patikimą apvaliosios medienos tiekimą visoje Lietuvoje. Taip pat siūlome nuolatinį bendradarbiavimą gamybos įmonėms.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS