Miškų kirtimas

Miškininkystės paslaugos

Mūsų įmonė teikia miško kirtimo ir su kirtimu glaudžiai susijusias paslaugas:

  • Miško valymas;
  • medienos išvežimas;
  • miško traukimo darbai.

 

Geriausias laikas miškui kirsti yra ruduo ir žiema, nes laikotarpis žemei pašalus palengvina važinėjimą miškuose, o šaltuoju metų laiku kertami medžiai ne taip greitai genda bei neprarasdami kokybės išsilaiko iki pavasario.

Kerta mišką

Miškų kirtimo grupės

 

Apsisprendėte iškirsti savo turimą mišką? Turėkite omenyje, kad tai dar nereiškia, jog galėsite darbus atlikti taip, kaip norite. Pirmiausia privalote išsiaiškinti, kokius kirtimus galima vykdyti jūsų valdoje. Pristatome keturias miško kirtimo grupes:

 

  1. Pagrindiniai miškų kirtimai. Kertami brandūs ir bręstantys medynai.
  2. Ugdomieji miškų kirtimai. Kertami nepageidaujamų rūšių medžiai, kreivi ir šakoti, kurie trukdo augti kitiems geros kokybės medžiams.
  3. Sanitariniai miškų kirtimai. Kertami ligoti, kenkėjų pažeisti bei džiūstantys ar sudžiūvę medžiai.
  4. Specialieji miškų kirtimai. Šie kirtimai apima visus kitus kirtimus, kurie nepriskiriami pagrindiniams, ugdomiesiems ar sanitariniams.

 

Nepamirškite, kad miško kirtimui būtini specialiai išduodami leidimai. Miškų kirtimas turi daugybę taisyklių ir sąlygų – nuo kirtimo tik tam tikru laikotarpiu iki draudimo kirsti medžius augančius ant statesnio nei 45 laipsniai šlaito. UAB Miškinta užtikrina, kad mūsų komanda visus darbus atlieka tik legaliu keliu. Susisiekite su mumis dėl konsultacijos ir darbų kainos!

 

Ar visada miško kirtimui reikalingas leidimas?

 

Miško kirtimas dažnai kelia daug klausimų, tačiau jaudintis nėra dėl ko. Miško apsaugą ir tausojimą užtikrina galiojantys apribojimai ir kirtimas yra griežtai reglamentuotas teisės aktais. Būtent dėl to ir reikalingas leidimas, tačiau yra keletas išimčių, kai atliekami šie kirtimai:

–          Jaunuolynų ugdymo;

–          Rinktiniai sanitariniai (kertami tik sausuoliai ir vėjavartos);

–          Ribinių linijų (iki 1,5 m į nuosavo miško valdos pusę.

Nors bendruoju atveju kirtimams visada reikalingas leidimas, miškų savininkams suteikiama gana daug laisvės ir veikti savo nuožiūra. Priklausomai nuo kertamų medžių rūšies ir miškų grupių, kirtimas gali būti nebūtinas, taip pat išimtys taikomos brandžiuose miškuose ir miško kirtimus atliekant savo reikmėms.

Nežinote ar miško kirtimui reikalingas leidimas? Pasikonsultuokite su mūsų specialistais, kurie patars ir padės sutvarkyti reikalingus dokumentus.

 

Kas yra miškotvarkos projektas?

 

Miškų savininkams dažnai kyla klausimas, kas yra miškotvarkos projektas ir kokiu tikslu jis turi būti rengiamas. Tai yra planas, nurodantis miškų ūkio veiklos planą, rengiamas privatiems miškams ar jų grupėms. Miškotvarkos projekto tikslas yra nustatyti, kokios konkrečios miško tvarkymo priemonės bus naudojamos numatytoje miško teritorijoje.

Kiek galioja miškotvarkos projektas, priklauso nuo miško ploto. Jei teritorija nesiekia 10 hektarų, tai planą rengti prireiks tik kas 20 metų, didesnėms teritorijoms – kas dešimtmetį. Plane turi būti numatomos ūkinės priemonės ir miško tvarkymo rekomendacijos, taip pat pateikiama informacija apie augančias medžių rūšis, medelynų amžių, plotą ir tūrį, numatomi galimi kirtimai, priežiūra ir kt.

 

UAB Miškinta padės Jums su miško kirtimo darbais!

 

UAB Miškinta komandą sudaro patyrę savo srities profesionalai. Patikėkite darbus atlikti mums ir galėsite net neabejoti, jog jie bus atlikti greitai ir be jokių priekaištų!

 

SUSISIEKITE SU MUMIS