Pušies rąstai

Miškininkystės paslaugos

Skaičiuojama, kad Lietuvoje kas trečias miškuose augantis medis yra pušis. Tai natūraliai paplitęs spygliuotis, pasiekiantis 25-40 m aukštį. Pušynai formuojasi natūraliai ir palyginti greitai, nes medis gerai prisitaikęs prie klimato sąlygų, nereiklus dirvožemiui. Vis dėlto laibakamienėms pušims itin svarbu yra gauti pakankamai šviesos – jos negali augti šešėlyje ir stiebiasi saulės link. Dėl šių savybių pušynuose privalu atlikti retinamuosiuos, šviesinamuosius kirtimus.

Pušynai sudaro apie pusę šalies miškų, tad pušies rąstai yra puiki žaliava. Dėl didelio medžių paplitimo ir plataus išsidėstymo teritorijoje, pušies medienos kaina yra patrauklesnė pirkėjui, o savo savybėmis pušis nenusileidžia kitų rūšių minkštajai medienai, o kai kurias  rūšis – net ir pralenkia.

Pušies rąstai

Pušies medienos savybės

 

Kokiomis savybėmis pasižymės pušies rąstai, priklauso ir nuo medžio rūšies. Ir nors Lietuvoje auginamos ir kitų rūšių pušys, medienos gavybai dažniausiai naudojama savaime paplitusi paprastoji pušis. Lauko apdailai populiaru rinktis iš šiaurės regionų importuotą pušies medieną – ji dėl kitokių klimato sąlygų yra laikoma atsparesne, tačiau tinkamai apdorojus lietuviška pušis tikrai nenusileidžia savo atsparumu.

Pušies rąstai gali siekti iki 30-40 m ilgį ir maždaug metro plotį. Toks dydis leidžia juos labai universaliai panaudoti, tai puiki statybinė žaliava. Be to, pušų šakos yra retos, aukšta laja, tad kamienas yra tiesus ir jį lengviau apdoroti. Šviežiai nukirsta pušis ties kirtimo vieta yra balsvos spalvos, tačiau bėgant laikui vis tamsėja, kol pasiekia rudą atspalvį.

Pušies mediena yra tvirta, pasižymi dideliu atsparumu lenkimui, tačiau ją lengva apdirbti. Išdžiūvusi pušis yra lengva, jos išvaizda tolygi – daugelis tai vertina kaip privalumą, palyginti su šakota ir mazgų gausia eglės tekstūra.

 

Kam naudojami pušies rąstai?

 

Pušies rąstai dažnai naudojami rąstinių pastatų statybai: gyvenamiesiems namams, pirtims, ūkiniams pastatams ir kt., taip pat funkcinei mažajai architektūrai – įvairioms pavėsinėms, terasoms. Pušies mediena dažnai pasirenkama ir apdailai lauke ar viduje, įvairiems apdailos elementams, lauko statinių karkasinėms konstrukcijoms. Tokį pasirinkimą lemia ne tik puikios šios medienos savybės, bet ir patrauklesnė kaina.

Lauko sąlygomis naudojama pušies mediena yra apdorojama termiškai ir giluminiu būdu impregnuojama – taip pagerinamas jos atsparumas neigiamam oro sąlygų poveikiui. Pušies lentos terasoms yra itin populiarus pasirinkimas, kurį lemia puiki kaina ir gera medienos kokybė.

Pramonėje pušis naudojama įvairiems darbams ir apdailos elementų gamybai, medžio plokštėms, popieriui, celiuliozei gaminti. Pušies rąstai dažniausiai naudojami kaip žaliavinė mediena, o štai pušinės malkos nėra tokios populiarios, nes ši mediena priskiriama vidutinės kaitros grupei.

 

Kokie privalumai renkantis mūsų produkciją?

 

UAB MIŠKINTA siūlo platų kokybiškos medienos asortimentą ir klientų poreikius atitinkančius parametrus. Medienos vertinimą patikime ekspertams, todėl užtikriname, kad mūsų pušies rąstai ir kita mediena atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.

Prekyba mediena yra viena svarbiausių mūsų veiklos sričių, todėl jai skiriame daug dėmesio. Klientams siūlome jų poreikius atitinkančius rąstus ir geriausias pirkimo sąlygas. Jei jums svarbi ir kaina, ir kokybė, rinkitės mūsų produkciją, kurią paruošia profesionalūs ir didelę patirtį miškininkystės srityje turintys specialistai.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS