Miško traukimas

Miškininkystės paslaugos

Miško traukimas – tai terminas, kuris vartojamas nuo senų laikų, kai medžių rąstai iš miškingų ir sunkiai prieinamų vietovių buvo traukiami arkliais. Dabar procesas yra daug modernesnis: dar kirtavietėje paruošiami reikalingi medienos sortimentai, o iki gero pravažumo kelio juos veža speciali technika.

 

Kada reikalingas miško traukimas?

 

Po kiekvieno kirtimo, nesvarbu, kokiu tikslu jis buvo atliekamas, susikaupia daug medienos. Saugant nuo nepalankių oro sąlygų ir norint atlaisvinti žemę, o galiausiai ir gauti pajamų, medieną reikia išvežti – šis procesas ir yra vadinamieji miško traukimo darbai. Likusi mediena užima tam tikrą plotą, todėl trukdo žemės panaudojimui, o kuo greičiau miškas bus atsodintas, tuo greičiau ir vėl duos naudos. Miško traukimas užtikrina galimybe efektviai panaudoti turimą mišką ir gauti daugiausiai finansinės naudos iš šios investicijos.

Miško traukimo paslaugos reikalingos po kirtimo, tačiau jas geriausia planuoti iš karto – taip visi darbai bus geriausiai suderinti ir greičiausiai atlikti. Iš miško ištraukta mediena gali būti kraunama tiesiai į miškovežį, tad tai sutaupo daugybę laiko ir sumažina paslaugos kaštus. Jei po kirtimo jau praėjo daugiau laiko, nedelskite pasirūpinti mišku, nes pašalinus medienos liekanas greičiau galės formuotis naujas medelynas.

Miško traukimas

Kiek kainuoja miško traukimas?

 

Miško traukimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, kurie lemia kokios ir kiek technikos reikės panaudoti. Kokio ploto yra kirtavietė, kiek joje liko medienos, privažiavimo prie kirtavietės sąlygos ir kiti veiksniai turi įtakos skaičiuojant kainą. Svarbu žinoti, kad įprasta sunkioji technika miško darbams netinka – čia reikia specialios įrangos, kuri gali įveikti visas miškuose slypinčias kliūtis ir sėkmingai ištraukti medieną iki kelio.

Kainą taip pat lemia ir papildomos paslaugos, nes iš miško ištrauktą medieną reikia išvežti. Ištraukta mediena kraunama į krūvas arba tiesiai į miškovežį – kai nereikia naudoti papildomos technikos, paslaugų kaina bus mažesnė, o darbai – atlikti greičiau.

 

Miško traukimo profesionalai

 

Miško traukimas yra atsakingas darbas, kuriam reikalinga ne tik speciali technika ir įranga, bet ir žinios bei patirtis. Traukiant mediena gali būti pažeistas pomiškis, kuris yra labai svarbus naujo medelyno susiformavimui. Dažniausiai tokia žala miškui yra padaroma naudojant netinkamą techniką arba neturint reikalingų jos naudojimo žinių. Pomiškis susideda iš jaunų medelių, kurie sudaro atžalyną ir palaiko reikalingą drėgmę. Juos pažeidus mišui padaroma didelė žala – skursta įvairi flora, kuri svarbi ekosistemai miške.

Neprofesionaliai atliktas miško traukimas gali padaryti didelę žalą, kuriai atitaisyti gamtai prireiks daug laiko. Ši žala netgi didesnė, nei pats medžių kirtimas! Be to, taip miško savininkui sukels ir finansinių nuostolių, nes pailgės laikas iki kito kirtimo galimybės. Atsakingai ir rūpestingai pasirinkite profesionalus, kurie medieną iš miško ištrauks tinkamai, tausodami ir saugodami pomiškį.

 

UAB Miškinta siūlo greitą ir profesionalų miško traukimą

 

Prieš traukiant medieną iš mišką, paruošiame valkšnas ( koridorius), kad nesunaikinti pomiškio, kuriuos nukreipiame į miško kelio, prie kurio įrengiame medienos apkrovimo aikštelę. Aikštelėse visa ištraukta mediena matuojama ir vėliau išvežama į paskirties vietas. t.y  medienos sandėlius ar privačias valdas, kur visa atvežta mediena yra rūšiuojama pagal paskirtį, kokybę bei matmenis.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS