Eglės rąstai

Miškininkystės paslaugos

Eglės – plačiai paplitusios Lietuvos miškuose, tačiau būtent dėl to jų mediena dažnai nepelnytai nuvertinama. O visai be reikalo! Tai spygliuotis, pasižymintis puikiomis medienos savybėmis, tad eglės rąstai gali būti naudojami labai įvairiai, atitinka ir esminius konstrukcinius reikalavimus medienai, puikiai išsilaiko net ir sudėtingomis lauko sąlygomis.

O dėl plataus paplitimo eglių medienos kaina yra patraukli pirkėjui. Taigi, žaliavinė eglių mediena yra puikus pasirinkimas tiek statybai, tiek įvairiems medienos gaminiams. Gana dažnai eglė naudojama ir apdailoje – daugelis puikiai vertina savitą šviesiai geltoną aukso spalvos atspalvį.

Eglės rąstai

Eglės medienos savybės

 

Eglės mediena yra palyginti lengva, pasižymi šakotumu. Kaip ir daugelis spygliuočių, eglė priskiriama minkštosios medienos rūšiai, pasižymi sakingumu. Tiesa, būtina atsižvelgti į medžio rūšį – Lietuvoje natūraliai paplitusi ir savaime auga paprastoji eglė, tačiau medienai gali būti auginamos ir kitų rūšių eglės.

Eglės medienos spalva gali varijuoti nuo šviesiai geltono aukso atspalvio ir rusvų tonų. Ši medienos rūšis yra puikiai vertinama, jos parduodama išties daug dėl universalaus pritaikymo. Elastinga ir tvirta eglės mediena yra lengvai apdirbama, nors procesą kiek apsunkina būdingi mazgai. Palyginti su pušimi, eglėje susikaupia didesnis kiekis dervų, tad mediena be papildomo apdirbimo bus mažiau atspari drėgmei.

 

Kam naudojami eglės rąstai?

 

Eglių rąstai dažnai naudojami statybose tiek tradiciniams rąstiniams pastatams, tiek kaip žaliavinė mediena, iš kurios galima gaminti sijas, skersinius statramsčius ir kitas konstrukcines dalis. Eglinė mediena naudojama gyvenamiesiems namams, pirtims statyti. Iš jos gaminamos įvairios lauko apdailos detalės, dailylentės ir terasos lentos. Lauke naudojami gaminiai iš eglės medienos dažniausiai yra termiškai apdorojami, todėl puikiai įveikia neigiamą oro sąlygų poveikį.

Didelis šakotumas, apdirbant medieną yra trūkumu, tačiau daugelis eglę apdailai renkasi būtent dėl šios savybės. Šlifuotas medis dėl jame esančių mazgų įgauna savitą originalią išvaizdą ir įdomią tekstūrą. Dėl estetinių savybių eglės medieną dažnai renkasi ir baldininkai, muzikos instrumentų gamintojai.

 

Kokie privalumai renkantis mūsų produkciją?

 

UAB MIŠKINTA parduoda įvairių rūšių žaliavinę medieną. Mūsų asortimente yra ir lietuviški eglių rąstai, kurie pasižymi puikiomis savybėmis ir kokybinėmis charakteristikomis. Medienos pardavimas – viena iš mūsų veiklos sričių, todėl visada siekiame užtikrinti aukščiausią žaliavų kokybę ir siekiame ilgalaikio bendradarbiavimo. Klientams aukštą eglės rąstų kokybę užtikriname remdamiesi profesionaliomis žiniomis ir sukaupta patirtimi, o darbui naudojame modernią techniką.

Statote namą ar gaminate medinius apdailos elementus? Mes galime pasiūlyti reikalingais parametrais ir charakteristikos pasižyminčius eglių rąstus arba paruošti medieną pagal jūsų poreikius. Susisiekite su mūsų specialistais ir jie suteiks visą informaciją apie parduodamus eglės rąstus bei kitą žaliavinę medieną.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS