Drebulės rąstai

Miškininkystės paslaugos

Drebulę tikrai kiekvienas esame matę miške – ją lengva atpažinti iš lapų banguotais kraštais ir jų plazdėjimo pučiant vėjui. Dėl ištvermingumo ir atsparumo taršai drebulės taip pat dažnai yra sodinamos ir miestuose, intensyviai urbanizuotose teritorijose. Drebulės rąstai nėra tokie dideli, kaip kitų medžių: nors auga palyginti greitai, drebulės pasiekia tik 10-25 metrų aukštį, o jų kamienas – iki metro skersmens.

Šios medienos pritaikymas yra gana specifinis, nes drebulės rąstai nėra tokie didelis, be to ir pati mediena nėra labai atspari. Vis dėlto drebulės yra puikiai prisitaikiusios prie mūsų klimato sąlygų ir gali augti įvairiose vietose, todėl vis ieškoma naujų jų medienos panaudojimo būdų..

Drebulės rąstai

Drebulės medienos savybės

 

Daugelis susidūrusių su mediena pasakys, kad drebulė yra „įnoringas“ medis. Pjovimo metu procesą gali apsunkinti jos žievė, kurią taip mėgsta miško gyvūnai, o apdirbimo metu – specifinės medienos savybės.

Drebulės mediena yra šviesi ir tolygi, tad estetika nenusileidžia kitoms medžių rūšims. Tačiau jos panaudojimą stabdo tai, kad ji nėra itin atspari smūgiams, pakankamai minkšta, daugiau tvirtumo įgauna tik medžiui labai gerai išdžiūvusi.

Drebulės rąstai pasižymi puikiu atsparumu vandeniui, todėl dažnai yra naudojami prie vandens ar net vandenyje. Šie medžiai gali augti net labai drėgnose vietose ir išgyventi potvynius, tad atsparumu vandeniui pasižymi ir drebulės rąstai. Šia savybe jie primena juodalksnį, tačiau pastarasis yra kietesnis.

 

Kam naudojami drebulės rąstai?

 

Dėl puikaus atsparumo vandeniui, drebulės rąstai kaip žaliavinė mediena dažniausiai yra naudojami įvairioms pirties apdailos detalėms ir elementams gaminti. Itin populiarios yra drebulės dailylentės, kurios pasižymi akiai maloniu šviesiu atspalviu. Ši mediena labai ilgai nepūva, todėl anksčiau net buvo naudojama šulinių rentiniams, o dabar jos savybės praktiškai išnaudojamos gaminant tvoras, lauko apdailos elementus.

Kitas populiarus pritaikymas – skiedriniai stogai. Čia drebulė taip pat pasirinkta neatsitiktinai, o dėl ilgaamžiškumo: šios medienos stogai ne supūva, o tik dūlėja. Statyboje drebulės rąstai naudojami gana retai, tačiau vis dažniau iš jų statomos pirtelės. Vis dėlto dažniau šią medieną galima pamatyti namų vidaus apdailoje – gaminamos durų, langų staktos, apdailos elementai ir kt. Drebulės mediena yra nepakeičiama medžiaga ir drožėjams, ją kartais renkasi baldų gamintojai, o taip pat tai nepakeičiama pagalba valant kaminą – ši mediena nekaitri, tačiau malkose mažai dervų ir jos padeda apsaugoti kaminą nuo suodžių.

 

Kokie privalumai renkantis mūsų produkciją?

 

UAB MIŠKINTA prekiauja įvairių rūšių apvalia mediena. Medienos kokybę vertina ekspertai, todėl savo klientams siūlome tik tai, kas geriausia. Parduodami pušų, eglių, juodalksnių, uosių ir drebulių rąstai gali būti įvairių techninių parametrų, pagal kliento poreikius.

Statote pirtį ar dirbate gamybos įmonėje? Susisiekite ir mūsų specialistai pateiks visą reikalingą informaciją, kad galėtumėte pasirinkti reikalingą medieną ir pasinaudoti puikiu mūsų siūlomu kainos ir kokybės santykiu.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS