Juodalksnio rąstai

Miškininkystės paslaugos

Lietuvoje juodalksniai yra gana dažnai sutinkami, todėl gana plačiau naudojama ir jų mediena. Juodalksnis dažnai lyginamas su baltalksniu, tačiau pastarasis nėra toks populiarus – jos kamienas plonesnis, todėl gaunama mažiau medienos.

Juodalksniai plačiai paplitę visoje Europoje ir itin mėgsta šviesą. Kitų augalų užgožti daigai dėl šviesos trūkumo žūva vos per 3-4 savaites, todėl tankiuose medelynuose juodalksnių nepamatysite. Apskritai, šie medžiai mėgsta drėgnas ir pelkėtas vietas, kuriose gausu derlingo priesmėlio, priemolio. Jie dažnai auga netoliese vandens telkiniu ir šlaituose, o tai gali komplikuoti medienos gavybą – juodalksnio rąstai dažnai ištraukiami iš brūzgynų, pelkėtų medelynų.

Juodalksnio rąstai

Juodalksnio medienos savybės

 

Juodalksnio mediena yra minkšta, todėl ne taip universaliai pritaikoma. Tačiau įdomu tai, kad vos nupjautas medis pjovimo vietoje sparčiai tamsėja, pasiekia oranžinį atspalvį, nors pati juodalksnio mediena yra šviesaus atspalvio. Kiek vėliau, medienos džiūvimo procese, jos spalva keičiasi į rusvą su maloniai rausvu atspalviu – dėl estetinių savybių ir spalvos šią medieną itin vertina baldų gamintojai.

Viena naudingiausių juodalksnio savybių yra jo atsparumas vandeniui. Ši mediena palyginti ilgai nepūva, todėl iš jos itin dažnai gaminami drėgnoje aplinkoje naudojami baldai – tai viena pagrindinių žaliavų medinių gultų gamybai, taip pat juodalksnis puikiai pritaikomas ir pakrančių statiniams. Be juodalksnio sunkiai įsivaizduojama tradicinė pirtis – čia medienos išskirtinis atsparumas vandeniui ir drėgmei itin praverčia.

 

Kam naudojami juodalksnio rąstai?

 

Juodalksnio rąstai dažniausiai naudojami kaip žaliavinė mediena. Nemažą jų kiekį įsigyja baldų gamintojai, kuriems ši mediena naudinga dėl atsparumo drėgmei ir dailios išvaizdos. Taip pat iš juodalksnio medienos gaminama fanera, ji naudojama įvairiems drožiniams. Vis dėlto nesmulkinti rąstai naudojami itin retai, dėl medienos savybių jų pritaikymas labai ribotas.

Iš gana minkštos ir porėtos juodalksnio medienos taip pat gaminamos ir dailylentės bei apdailos elementai, tačiau jie dažniausiai naudojami pirtyje ar vonioje. Nors juodalksnis pasižymi atsparumu drėgmei, minkšta mediena netinka statyboms, todėl konstrukcijose praktiškai nėra naudojama.

Dažnai juodalksnio rąstai naudojami malkoms ruošti, tačiau būtina žinoti, kad kaitrumu ši mediena nusileidžia beržui ir uosiui. Atkreipkite dėmesį, kad priskyrimas kaitros grupėms priklauso nuo alksnio rūšių – baltalksnis pasižymi dar mažesniu kaitrumu.

 

Kokie privalumai renkantis mūsų produkciją?

 

Reikalingi juodalksnio rąstai? UAB MIŠKINTA visada turi, ką pasiūlyti. Mūsų asortimente rasite įvairių parametrų juodalksnio rąstų, kurie tinka įvairiai paskirčiai. Mūsų medienos kokybę užtikrina ekspertų vertinimas, todėl ja galite pasikliauti.

Teikiame įvairias su medienos paruošimu susijusias paslaugas, todėl esant poreikiui, juodalksnio rąstai gali būti paruošti pagal reikalingus išmatavimus. Puiki kaina ir aukšta medienos kokybė – UAB MIŠKINTA patikimas apvaliosios medienos tiekėjas tiek fiziniams, tiek juridiniams klientams.

 

SUSISIEKITE SU MUMIS